thkmerak1

Toptan Hat Kiralama hakkında sıkça sorduklarınız 

Faturalarınız herayın ilk iş günü kesilir ve fatura adresinize gönderilir.

Hayır, THK geçişinden sonra tüm faturalama THK hizmeti sağlayan alternatif işletmeci tarafından yapılmaktadır. Türk Telekom, size sadece geçiş den önceki zamana aitalacaklarına ilişkin tutarı faturalayacaktır.

Daha önce A Tipi aboneliği yönlendirmesi olmayan hatlar için maksimum 3 iş günü, daha önce A Tipi STH yönlendirmesi bulunan hatlar için maksimum 2 iş gününde aktivasyon tamamlanacaktır.

Bu süreler Türk Telekom’a talep yapılmasından itibaren geçerli sürelerdir.

Aktivasyon sırasında yaşanacak hizmet kesintisi süresi en fazla 1 (bir) saattir.

Yeni numara alabilirsiniz . Net Global size yeni hat tahsisi yaparak THK hizmetini sunacaktır.

Hayır Türk Telekom’a gitmenize gerek yok.?Hat sahibinin (kurumsal aboneliklerde de yetkili kişinin) bilgi vermesi yeterlidir. Hat sahibinin güvenlik teyidinden geçmesi durumunda talebi işleme alınacaktır. Güvenlik teyidinden geçilmez ise evrak ile işlem yapılabilecektir.

Nakil işlemi için Net Global Diğer Alternatif Operatörlerden farklı olarak müşterilerinden sabit ücret almaz.

Hayır geçiş gününe kadar kaç gün paketten faydalandıysanız o kadar ücret ödersiniz. (Örn: Ayın 15inde THK geçişi yaptıysanız son Türk Telekom faturanıza paket ücretinizin yarısı yansıyacaktır. Aynı şekilde 15 gün boyunca paketinizin içindeki bedava dakikaların yarısını kullanmak hakkına sahipsiniz.)

Hat sahibinin (kurumsal aboneliklerde yetkili kişinin) bilgi vermesi yeterlidir. Hat sahibinin güvenlik teyidinden geçmesi durumunda talebi işleme alınır. Güvenlik teyidinden geçilmez ise evrak ile işlem yapılabilecektir.

Numara değişikliği için Net Global’e ücret ödemezsiniz.

PSTN, ISDN BA (ISDN BRI) ve ISDN PA (ISDN PRI) erişim hizmeti aldığınız hatlarınız ile THK’den yararlanabilirsiniz.

444’lu hatlarınız ile THK hizmetinden yararlanamazsınız. Ancak 444’lü numaralarının altında sanal olarak tanımlı bulunan ve bunlara ilişkin fatura ödediğiniz hatlarınız için başvuruda bulunabilirsiniz.

PSTN: Analog ses verilerini taşıyan, bakır kablolara dayanan uluslar arası telefon sistemi. Bu sistem, ISDN gibi dijital teknolojilere dayanan daha yeni telefon ağlarına karşılıktır.
ISDN-BA (BRI): Entegre Hizmetler Dijital Ağı – Temel Erişim; 2 ses ve 1 sinyalleşme kanalından oluşur.
ISDN-PA (PRI): Entegre Hizmetler Dijital Ağı – Birincil Erişim; 30 ses ve 1 sinyalleşme kanalından oluşur.

Hayır. İptal olmaz, birden fazla hattınızla tek numara ile arama yapabilmenizi ve hat sayınız kadar çağrı başlatma ve kabul etmenizi sağlayan bu özellik THK hizmeti aldığınızda da aynen devam etmektedir.

Hayır. İptalini istemediğiniz durumda iptal olmaz, mevcut aktif DDIlarınız THK hizmetine geçerken numara bilgilerini belirttiğinizde aynen devam edecektir. Başvuru esnasında belirtilmeyen DDI’lar kullanılamayacaktır. DDI ücretleri, mevcut ücretlerde bir değişiklik olmaksızın Net Global faturanızda yer alacaktır. DDI ücreti DDI adedi başına vergiler dahil 3,2 TLdir (Türk Telekom’un web sitesindeki güncel tutar esastır ve şu an 1,2 TLdir). DDI rezerviniz varsa THK aktivasyonunda iptal olur, aktiflenmesini istiyorsanız THK başvurusu öncesi bu rezervleri aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

Türk Telekom’da taahhüdünüzün olması THK aktivasyonunuzu etkilemez, ancak THK aktivasyonu sonrası Türk Telekom size taahhüdünüzden kaynaklanan indirimlerin (ve varsa cihaz bedelinin kalan) tutarını son faturanıza yansıtacaktır.

THK geçişinden sonra tüm faturalama THK hizmeti sağlayan alternatif işletmeci tarafından yapılmaktadır. Önceki alternatif işletmeciniz sadece geçiş sonrası öncesinde oluşmuş alacaklarına ilişkin tutarı size faturalayacaktır.

Net Global Numara tahsis ve/veya taşıma hizmetinden yararlanarak ; şehiriçi, şehirlerarası, uluslararası ve GSM farketmeksizin daha indirimli konuşmanın yanı sıra Net Global ‘ da sabit ücret ödemeyerek çok daha fazla tasarruf sağlarsınız.