WebRTC Nedir ?

WebRTC (Web based-Real Time Communication) web tarayıcınız üzerinden sesli görüntülü olarak iletişim kurmanızı sağlayan bir yapıdır. Bu yeni yapıyı tarayıcılarınızı kullanarak gerçek zamanlı bir çok proje geliştirebilirsiniz.

Devamını Oku…

Voip Terimleri

PSTN Nedir ?

Public Switched Telephone Network olarak adlandırılır ve Genel Anahtarlamalı Telefon Ağı olarakte ifade edilmektedir. Yapılan çağrıları bakır teller üzerinden taşıyan telefon ağına denilmektedir. Sabit telefon veya Sabit hat olarakta bilinmektedir.

Devamını Oku…

Voip Nedir ?

VoIP nedir (Voice Over Internet Protocol), IP üzerinden ses verilerinin taşınması anlamına gelmektedir. Bu protokol kullanıcıların ücretsiz yada düşük bir maliyet karşılığında telefon görüşmesi yapmasına olanak sağlamaktadır. Bir başka şekilde ,voip bilgisayarınız tabletiniz , akıllı telefonunuz üzerinden telefon görüşmesi yapmaktır.

Voip hizmetinin tercihlerin başında gelmesindeki sebep tabikide maliyettir. Evinizde yada iş yerinizde kullanmakta olduğunuz internet bağlantısı üzerinden şubeleriniz arasında ücretsiz olarak görüşebilir ve bir çok ek özelliklerden faydalanabilirsiniz.

Devamını Oku…